Rád szabott megoldások, az igényeidre szabva!
Adószakértés - Adószakértő jogász
Adózási tanácsadás:
Az adószakértő jogászok segíthetnek az adózási jogszabályok értelmezésében, az adóbevallások elkészítésében, az adókalkulációkban, az adóterhek csökkentésében, az adókedvezmények kihasználásában és az adóoptimalizálásban.
Adóviták kezelése: Az adószakértő jogászok segíthetnek az adóvitákkal kapcsolatos jogi kérdésekben, beleértve az adóhatósági döntésekkel szembeni jogorvoslatot, az adóvitában való képviseletet és az adóviták tárgyalását.
Adóellenőrzések kezelése:
Az adószakértő jogászok segíthetnek az adóhatósági ellenőrzések során, az ellenőrzés előkészítésében, az ellenőrzési dokumentációk elkészítésében, az ellenőrzési folyamat során való képviseletben és az ellenőrzési jelentésekkel szembeni jogorvoslatban.
Adójogi auditok: Az adószakértő jogászok az adójogi auditok során segíthetnek az adózási kockázatok azonosításában, az adóhatósági vizsgálatok előkészítésében és az adózási folyamatok felülvizsgálatában.
Adójogi képzések:
Az adószakértő jogászok segíthetnek adójogi képzések, tréningek, workshopok és szemináriumok szervezésében és tartásában, hogy segítsék az ügyfeleiket az adózási szabályok és előírások jobb megértésében.
Szabályzatok készítése:
Az alábbiakban felsorolok néhány példát arra, hogy milyen szabályzatok készítése lehet szükséges egy vállalkozás vagy szervezet életében:
Munkavállalói szabályzat: A munkavállalói szabályzat azokat a szabályokat tartalmazza, amelyeket a munkavállalóknak be kell tartaniuk a munkahelyen. Ide tartozhatnak az alkalmazás feltételei, a munkaidő, a szabadságolás, a bérezés, az egészségvédelem és a biztonság, a viselkedési normák stb.
Adatvédelmi szabályzat: Az adatvédelmi szabályzat leírja azokat a szabályokat és eljárásokat, amelyeket a vállalkozásnak be kell tartania az adatvédelmi jogszabályoknak megfelelően. A GDPR (általános adatvédelmi rendelet) bevezetése óta az adatvédelmi szabályzat készítése még fontosabbá vált.
Szociális média szabályzat: A szociális média szabályzat leírja, hogy a vállalkozás milyen szabályokat vezet be a szociális média felhasználásával kapcsolatban. Ide tartozhatnak a közösségi média platformok használata a munkaidő alatt, az online kommunikáció a vevőkkel stb.
Vezető szabályzat: A vezetői szabályzat leírja azokat a szabályokat és eljárásokat, amelyeket a vezetőknek be kell tartaniuk a vállalkozásban. Ide tartozhatnak a döntéshozatali folyamatok, a munkamegosztás, a kommunikáció, a teljesítményértékelés stb.
Munkavédelmi szabályzat: A munkavédelmi szabályzat a munkavédelmi előírásokat tartalmazó dokumentum, amely leírja azokat a szabályokat és eljárásokat, amelyeket a vállalkozásnak be kell tartania annak érdekében, hogy biztonságos és egészséges munkakörnyezetet biztosítson a dolgozóknak. A munkavédelmi szabályzat készítése a munkáltatói jogok és kötelezettségek betartásához kapcsolódik, és alapvetően a munkavédelmi előírások betartását szolgálja.
Könyvvizsgáló
Éves beszámoló ellenőrzése:
A könyvvizsgáló ellenőrzi az adott vállalkozás éves beszámolóját, és megállapítja, hogy az adott pénzügyi év adatai valósak-e, illetve megbízhatóak-e.
Adóhatóság felé történő beszámolás ellenőrzése:
A könyvvizsgáló ellenőrzi, hogy az adott vállalkozás által benyújtott adóbevallások és egyéb adókötelezettségek helyesen kerültek-e teljesítésre, valamint hogy azok összhangban vannak-e a törvényi előírásokkal.
Könyvelési rendszer és folyamatok ellenőrzése:
A könyvvizsgáló ellenőrzi a vállalkozás könyvelési rendszerét és folyamatait, és megállapítja, hogy azok megfelelnek-e a könyvelési szabályoknak és előírásoknak.
Tanácsadás és javaslatok:
A könyvvizsgáló a tapasztalatai alapján javaslatokat adhat a vállalkozásnak a pénzügyi és könyvelési folyamatok javítására, valamint a hatékonyabb pénzügyi tervezésre és pénzügyi irányításra.
Egyéb szolgáltatások:
A könyvvizsgáló más pénzügyi tanácsadással kapcsolatos szolgáltatásokat is nyújthat, például a cégalapítás előkészítésében, a vállalkozás értékelésében vagy a pénzügyi tervezésben.
A könyvvizsgáló szolgáltatása fontos szerepet játszik a vállalkozások életében, mivel segít biztosítani, hogy a vállalkozások a szükséges pénzügyi előírásoknak megfelelően működjenek, és ezáltal csökkenteni a pénzügyi kockázatokat.
EU jogász
Tanácsadás:
Az EU joggal foglalkozó ügyvéd tanácsot ad az ügyfeleknek az EU jogi kérdéseivel kapcsolatban. Ez magában foglalhatja az uniós jogszabályok, az EU joghatósága, az uniós intézmények és szervek működése, az EU tagsággal járó jogok és kötelezettségek, valamint az uniós jogvitákra vonatkozó kérdések kezelésének témaköreit.
Jogi képviselet:
Az EU joggal foglalkozó ügyvéd jogi képviseletet biztosíthat az ügyfél számára az uniós jogviták során, mint például az Európai Bíróság előtti eljárások, az Európai Unió Tanácsa előtt, vagy az Európai Bizottság előtt.
Jogszabály-értelmezés:
Az EU joggal foglalkozó ügyvéd segíthet az ügyfélnek az uniós jogszabályok értelmezésében és alkalmazásában.
Jogi dokumentumok előkészítése:
Az EU joggal foglalkozó ügyvéd előkészítheti az uniós jogszabályokkal kapcsolatos jogi dokumentumokat, például jogi véleményeket, jogi megállapításokat, szerződéseket és egyéb jogi dokumentumokat.
Az EU joggal foglalkozó ügyvéd által nyújtott szolgáltatások az EU jogi kérdéseivel kapcsolatos szakértelemre és ismeretekre épülnek, és az ügyfelek széles körét szolgálhatják, ideértve az egyéni ügyfeleket, vállalkozásokat és kormányzati szerveket is.
Ügyvédi feladatok
- vállalatok alapítása, megszüntetése
- létesítő okirat, alapszabály, társasági szerződés módosítás, hatályosítása
- törzstőke emelése, tőkekivonás, átalakulások kivitelezése
- belső szabályzatok, partneri szerződések kidolgozása
- követeléskezelés, követelésbehajtás
- munkajog